Poeta to Atlantyk i lew w jednym. Gdy ten pierwszy nas pochłania, drugi nas pożera.
Jeśli ujdziemy kłom, nie ujdziemy falom.
Człowiek, który potrafi druzgotać iluzje, jest zarazem bestią i powodzią. - Virginia Woolf


23.10.2009

SERYJNI POECI - Wieser, Kantorski, Foks w PoznaniuWojewódzka Biblioteka Publicznej i Centrum Animacji Kultury oraz Centrum Kultury ZAMEK zapraszają na spotkanie prezentujące najnowsze książki poetyckie Anny Wieser, Szymona Kantorskiego i Darka Foksa.

Anna Wieser (1981) wiersze publikowała m.in. w "Fa-Arcie"," Autografie", "Pograniczach", "Toposie", a także w antologii Solistki (2009). Studiowała filologię polską i filmoznawstwo. Mieszka w Gdyni. Jej debiutancka książka "Delta" jest laureatką konkursu poetyckiego im. Klemensa Janickiego, który organizuje CK Zamek.

Szymon Kantorski (1969), poznański poeta, autor tomiku Solo (1995). Wiersze publikował m.in. w "Czasie Kultury", "Fa-Arcie", "Frazie", "Lampie" i "Iskrze Bożej", "Nowym Nurcie", "Odrze", a także w kilku antologiach (m.in. w "Antologii nowej poezji polskiej", "Macie swoich poetów", "Parnas bis"). W serii Wielkopolska Biblioteka Poezji ukazał się ostatnio jego najnowszy tomik Duety.

Darek Foks (1966)
, poeta i prozaik, laureat m.in. głównej nagrody Konkursu na Brulion Poetycki (1993) oraz Nagrody TVP Kultura (2006) za książkę "Co robi łączniczka" (przygotowaną wraz ze Zbigniewem Liberą), nominowaną również do Nagrody Literackiej Gdynia (2006). Redaktor działu prozy w "Twórczości". Mieszka w Skierniewicach. Najnowsze wiersze "Sto reklam polskich i jedna niemiecka" ukazały się właśnie w serii Biblioteka Poezji Współczesnej.

5.11.09 godz. 18.00 Hol Balkonowy /wstęp wolny
prowadzenie: Edward Pasewicz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz