Poeta to Atlantyk i lew w jednym. Gdy ten pierwszy nas pochłania, drugi nas pożera.
Jeśli ujdziemy kłom, nie ujdziemy falom.
Człowiek, który potrafi druzgotać iluzje, jest zarazem bestią i powodzią. - Virginia Woolf


15.02.2010

TOTALNA MOBILIZACJA SZUMU w Starym Kinie


Nieformalna grupa „Alternatywa Poetycka” zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Zbierską oraz z Jackiem Kukorowskim w Sali Niebieskiej klubu „W Starym Kinie”
Adres: Poznań, Ul. Feliksa Nowowiejskiego 8
Data: 4.03. 2010r
Start: 20:00
Prowadzenie: Jakub Sajkowski
Wstęp wolny!

O autorach:
Aleksandra Zbierska - Ur. 06.06.1968, absolwentka poznańskiego Studium Piosenki, występowała na deskach kabaretu Warsztat w Warszawie na Nowym Świecie. Obecnie przedsiębiorca na rynku nieruchomości w Poznaniu. Laureatka wielu konkursów literackich min. konkursu im. Jacka Bierezina Łódź 2008 (wyróżnienie honorowe), a także I KONKURS NA ZBÓR WIERSZY IMIENIA SCHERFFERA VON CHERFERSTEINA BRZEG 2008, którego pokłosiem jest debiutancki tomik pt.: Wibrujące ucho (wydawnictwa RED, marzec/maj 2009). Jeszcze w 2009 roku wydała drugi tomik pt "Panoptikon" (Wyd. Black Unicorn). Publikowała min. w Wakacie, Fragile, Tyglu Kultury, Akant, Opcje, Arterie.

Jacek Kukorowski, - rocznik 1967, ukończył studia na wydziale etnologii i antropologii kulturowej UAM w Poznaniu. Pracował jako listonosz, dyplomowany stolarz, pracownik leśny, archiwista na UAM-ie, sprzedawca w sklepie meblowym, domokrążca, rolnik, przedstawiciel handlowy kilku branż od gąbek do mycia naczyń, poprzez papier biurowy, kserokopiarki, kosze i pojemniki na śmieci, po profesjonalny sprzęt i urządzenia dla gospodarki komunalnej; obecnie prowadzi firmę z branży ochrony środowiska. Zapalony miłośnik i hodowca konika polskiego. Pasjonat gór i wspinaczki górskiej i jaskiniowej, prowadził wiele obozów górskich, w tym szkoleniowe. Miał krótką przygodę ze spadochroniarstwem. Ojciec trzech synów. Pisze wiersze i krótkie formy prozatorskie odkąd tylko pamięta. Publikował na portalu poezja-polska.pl i nieszuflada.pl . Debiut w „Protokole kulturalnym”. Zdobył drugą nagrodę w Turnieju Jednego Wiersza na zlocie portalu w lutym 2009 roku oraz nagrodę specjalną na Turnieju Jednego Wiersza w Toruniu w grudniu 2009 roku.http://www.wstarymkinie.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz