Poeta to Atlantyk i lew w jednym. Gdy ten pierwszy nas pochłania, drugi nas pożera.
Jeśli ujdziemy kłom, nie ujdziemy falom.
Człowiek, który potrafi druzgotać iluzje, jest zarazem bestią i powodzią. - Virginia Woolf


16.11.2011

POEZJA W STARYM KINIE

Paulina Korzeniewska, Joanna Dziwak i Jakub Sajkowski
"W Starym Kinie" Poznań ul. Nowowiejskiego
sobota 19 listopada godz. 18.00
prowadzenie: Dawid Jung

OCZYWIŚCIE ZAPRASZAMY!


Joanna Dziwak – wiersze publikowała w wielu pismach literackich, m.in. w „Akcencie”, „Toposie” i „Czasie Kultury”. Tłumaczyła również poezję Bertolta Brechta. Ukończyła filozofię na UJ. W 2010 roku została nominowana do Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego, a w 2011 za debiutancką książkę "sturm & drang" (Zeszyty Poetyckie, 2010) otrzymała wyróżnienie w konkursie Złoty Środek Poezji na najlepszy debiut poetycki 201. Pochodzi z Dęblina, mieszka w Krakowie.


Paulina Korzeniewska
- studentka filologii rosyjskiej i angielskiej na UAM w Poznaniu, stypendystka na Uniwersytecie Wileńskim, Nominowana do Nagrody Andrzeja Krzyckiego w 2010. Wyróżniana i nagradzana w kilkunastu ogólnopolskich konkursach poetyckich. W 2011 r. ukazał się jej debiutancki tom poezji "Usta Vivien Leigh" (Bramasole). Mieszka w Poznaniu.


Jakub Sajkowski
- typowy poznaniak, anglista i rusycysta, nakładem Zeszytów Poetyckich ukazał się jego debiut pt. "Ślizgawki". Publikował...gdzie on nie publikował? Dwukrotnie nominowany do nagrody im. Jacka Bierezina, nagradzany w konkursach poetyckich.

1 komentarz:

  1. Zapowiada się ciekawie. Życzę powodzenia autorom. Wszystkim innym pierwszorzędnej zabawy.

    OdpowiedzUsuń