Poeta to Atlantyk i lew w jednym. Gdy ten pierwszy nas pochłania, drugi nas pożera.
Jeśli ujdziemy kłom, nie ujdziemy falom.
Człowiek, który potrafi druzgotać iluzje, jest zarazem bestią i powodzią. - Virginia Woolf


09.02.2012

ARTERIE NR 11
W numerze:

Magda Nowicka rozmawia z Joanną Tokarską-Bakir, Piotr Bielski stawia pytanie, co łączy celebrytów z niedźwiedziami?, Michał Murowaniecki opowiada o dniu, w którym Małgosia uratowała żabkę, Marcin Bielowicz pisze o przeklętych i kochanych, Karol Graczyk opisuje osobowość bohatera, Przemysław Owczarek pyta Andrzeja Różyckiego o jego fotograficzne celebracje.

Grażyna Baranowska zdaje relację z Festiwalu „Złoty Środek Poezji” w Kutnie.
Proza m.in. Omir Socha, Arkadiusz Frania, Ghadda Abel Aal, Piotr Mirski, Juliusz Łyskawa i Sławomir Majewski.
Poezja: Karol Maliszewski,Czesław Markiewicz, Mateusz Andała, Robin Robertson, Jurij Szewczuk, Justyna Fruzińska, Monika Mosiewicz, Artur Fryz, Magdalena Gałkowska, Ninette Nerval, Jacek Uglik, Andrzej Strąk.
W numerze recenzje tomików poezji, m.in.: Patrycjusza Dziczka „Polowania na malinowy śnieg” (Grzegorz Kociuba) oraz Roberta Rybickiego „Masakry, Kalaczakry” (Roman Bromboszcz).

W rubryce „Jeszcze zdarzają się wiersze” Robert Rutkowski rozmawia z Przemysławem Dakowiczem o pochodzącym z tomiku „Place zabaw ostatecznych” wierszu „Elegia przy huśtawkach”.

W „Nożu w Płycie”, tym razem gości „nisza” z Wybrzeża; na łamach rubryki recenzuję płyty Kiev Office „Anton Globba” oraz Karol Schwarz All Stars „100 filmów”.

Niebawem do nabycia w Empikach, a już teraz na: arterie.sppp@gmail.com.

Zapraszamy

2 komentarze:

  1. chodzi mi o konkurs na ksiazke, z ktorego jak widze, jest relacja w Arterii...

    OdpowiedzUsuń