Poeta to Atlantyk i lew w jednym. Gdy ten pierwszy nas pochłania, drugi nas pożera.
Jeśli ujdziemy kłom, nie ujdziemy falom.
Człowiek, który potrafi druzgotać iluzje, jest zarazem bestią i powodzią. - Virginia Woolf


21.05.2012

IV Miłosławski Wielogłos Poetycki - relacja

                                               fot. Krzysztof Schodowski

19 maja 2012r odbył się czwarty już Miłosławski Wielogłos Poetycki, organizowany i prowadzony przez Dorotę Surdyk, przy wsparciu Miłosławskiego Centrum Kultury.
W tym roku swoją twórczość zaprezentowali: Małgorzata Południak, Karol Samsel i Jacek Kukorowski, a oprawę muzyczną zapewniła pianistka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Patrycja Wywrot.
Impreza od początku odbywa się w urokliwym i klimatycznym kościele poewangelickim, co zapewnia od razu nieprzeciętną atmosferę organizowanych tam spotkań.
Twórcy zaproszeni na tegoroczny Wielogłos zagwarantowali prawdziwy koktajl poetycki i estetyczny. Każdy z poetów reprezentuje bowiem (zgodnie z tradycją tego przedsięwzięcia) odmienną poetykę, a co za tym idzie, odmienne podejście do kwestii tworzenia. W związku z tym wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja zainicjowana przez prowadzącą, w której aktywny udział wzięła zgromadzona publiczność. Wspomniana publiczność dopisała, prócz władz i mieszkańców Miłosławia zjawili się poeci oraz artyści plastycy z różnych zakątków kraju i Europy.
Przysłowiową wisienką na torcie okazał się występ Patrycji Wywrot, która zaczarowała swoją grą publiczność do tego stopnia, że nie obyło się bez bisów.
Po spotkaniu można było zaopatrzyć się w tomy poezji oraz zdobyć dedykacje autorów, którzy chętnie rozmawiali z publicznością.
Cała impreza zakończyła się poetycko-plastycznym after party na miłosławskim rynku.
Warto podkreślić, iż od tego roku imprezę patronatem objęły także Artpub Galeria i Artpub Kultura oraz Kwartalnik Literacko - Artystyczny SZAFA i Zeszyty Poetyckie
Wielogłos Poetycki z roku na rok staje się imprezą coraz bardziej rozpoznawalną, gwarantującą wysoki poziom artystyczny i wpisuje się już na stałe w kalendarz kulturalnych wydarzeń Miłosławia.

MG

8 komentarzy:

 1. Gratuluję i życzę następnych udanych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. to był świetny wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
 3. gratki moje :)
  Rafał

  OdpowiedzUsuń
 4. ja dziękuję Dorotko, że to nadal organizujesz, ponieważ to świetna okazja do posłuchania nie tak znanych i oczywistych nazwisk, a mających wiele fajnych rzeczy do powiedzenia.
  A tegoroczny był najbardziej epicki ze wszystkich :) Za rok kochani mam nadzieję się widzimy w tym samym składzie plus tłumy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. :) ..... Dla mnie to było potwierdzenie, że fajnie jest się spotkać w mieszanym poetycko-plastycznym gronie :) ...... Miłosławiem jestem zauroczony .... Lidka też ........ więc na następną edycję chętnie zjadę :)

  OdpowiedzUsuń