Poeta to Atlantyk i lew w jednym. Gdy ten pierwszy nas pochłania, drugi nas pożera.
Jeśli ujdziemy kłom, nie ujdziemy falom.
Człowiek, który potrafi druzgotać iluzje, jest zarazem bestią i powodzią. - Virginia Woolf


08.05.2015

GDY JUŻ PO WSZYSTKICH BYŁA EGZAMINACH…” KONKURS NA WIERSZ MIŁOSNY - DWA LATA PÓŹNIEJ

Dwa lata temu zakochaliśmy się w poetyckich duetach. W powietrzu unosił się zapach ciepłego, majowego deszczu, a w wierszu zapłonął ogień miłosnych wyznań.

Czy w tym roku nadal drży i żarzy się w debiutanckiej poezji? Jesteśmy tego pewni, ale wszystko rozstrzygnie się ostatniego dnia Festiwalu (23.05.).

Po dwóch latach uczucia się zmieniają. Dwie wrażliwości, początkowo splecione w jedno, stają na przeciw siebie, by zrozumieć swoją niezbywalną odrębność. Postanawiając zostać razem, ścierają się, niekiedy z dużym trudem, nieraz z niemal niezauważalną delikatnością próbują sklejać w jedno kawałki różnych układanek. Czasem rozstają, jednak zawsze bogatsi o siebie nawzajem.

Podobnie jest ze słowami. Mijają się, odchodzą każde w swoją stronę, ale też przypadkiem wpadają na siebie, spotykają i wracają.

Wierzymy, że miłosne splatanie poetyckich fraz zdaje egzamin. Drugi zmienia wiersz, ale jest też oparciem i nadaje sens.

Miłość rządzi się swoimi prawami, podobnie dzieje się w tegorocznej edycji konkursu. Tym razem zapraszamy was do emocjonującego duetu z obiektem westchnień niejednego miłośnika sensualnej frazy – Josifem Brodskim. Niech do gorących wyznań zainspiruje was 20 słów wiersza „Debiut”. Na tekst zatytułowany „Gdy już po wszystkich była egzaminach…” czeka satysfakcjonująca nagroda. Wystąpienia nie powinny trwać dłużej niż 5 minut. Zgłoszenia przesyłajcie do 18.05. na adres: konkursmilosny@ckzamek.pl.

W przypadku ilości zgłoszeń przekraczającej możliwości czasowe jednego wieczoru zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego wyboru wierszy (poinformujemy o nim drogą mailową 20.05.).
Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem konkursu.REGULAMIN KONKURSU NA WIERSZ MIŁOSNY „GDY JUŻ PO WSZYSTKICH BYŁA EGZAMINACH…”

 1. Organizatorem Konkursu na Wiersz Miłosny „Gdy już po wszystkich była egzaminach…” jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
 2. Konkurs skierowany jest do osób zainteresowanych stworzeniem i samodzielnym przedstawieniem przed publicznością tekstu poetyckiego, którego prezentacja nie przekroczy 5 minut. Tekst odnosić ma się do wiersza Josifa Brodskiego „Debiut", czerpiąc z niego incipit  oraz 20 dowolnie wybranych słów. Składowe te mają stać się częścią nowego, autorskiego wiersza.
 3. Przewiduje się dwie nagrody dla zwycięzców - jedną przyznaną w drodze głosowania publiczności (500 zł) oraz drugą, o której zdecyduje wybrane przez Organizatora jury (1000 zł). Od przyznanych nagród nie przysługuje odwołanie.
 4. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 23.05.2015 r. na wieczorze poetyckim, który odbędzie się o godzinie 20.30 w Holu Balkonowym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82) w ramach Festiwalu Poznań Poetów. W przypadku zmiany terminu rozstrzygnięcia Organizator zobowiązuje się do poinformowania uczestników drogą mailową lub telefoniczną.
 5. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie zgłoszenia, zawierającego imię i nazwisko uczestnika, jego adres e-mail, numer telefonu oraz tekst poetycki, wcześniej niepublikowany i nienagradzany w innych konkursach do dnia 18.05.2015 r. na adres mailowy: konkursmilosny@ckzamek.pl
 6. W przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo do wyłonienia spośród nadesłanych prac tych, które zakwalifikują się do zaprezentowania 23.05.2015 r. podczas Festiwalu. Informacje o zakwalifikowaniu Organizatorzy przekażą uczestnikom drogą mailową do 20.05.2015 r.
 7. Koordynatorzy Konkursu:
  Joanna Kownacka, Zuzanna Wiącek
  e-mail: konkursmilosny@ckzamek.pl
 8. W konkursie nie mogą brać udziału osoby zatrudnione w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
 9. W sprawach nieujętych w regulaminie decydują Organizatorzy.


ZAPRASZAMY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz