Poeta to Atlantyk i lew w jednym. Gdy ten pierwszy nas pochłania, drugi nas pożera.
Jeśli ujdziemy kłom, nie ujdziemy falom.
Człowiek, który potrafi druzgotać iluzje, jest zarazem bestią i powodzią. - Virginia Woolf


10.05.2015

XIII EDYCJA PORTU POETYCKIEGO W CHORZOWIE - ZGŁOSZENIA

czyli: "Kto nie czyta ten bandyta"

XIII edycja odbędzie się 20 czerwca 2015r w Chorzowie.

Aby dokonać rejestracji, należy przesłać trzy wiersze i notę biograficzną na mail: portpoetycki@wp.pl (dotyczy osób, które pierwszy raz będą prezentowały się na porcie).

Goście głównie Portu 2015: Julia Szychowiak, Ewa Olejarz, Bogdan Zdanowicz, Rafał Różewicz. Wernisaż - Marzena Ablewska - Lech. Muzyka - Joanna Vorbrodt


Krótko o Porcie:

Zmaterializowanie słowa

Port Poetycki w Chorzowie to impreza kulturalna zrzeszająca w swoim kręgu poetów, muzyków i artystów plastyków. Istnieje spore grono twórców, którzy nie opuścili żadnej z edycji Portu. Pomysłodawcami i rodzicami Portu jest poetyckie małżeństwo Barbary Janas-Dudek i Jacka Dudka. Przy organizacji wspiera ich Włodzimierz Szymczewski.

Impreza składa się z trzech części. 

Pierwsza: prezentacje poetyckie gości głównych. Poeci z różnym dorobkiem, w większości posiadający publikacje książkowe, a także debiutanci, nowatorscy, z ciekawymi spostrzeżeniami na temat otaczającego ich świata.

W drugiej części wieczoru prezentują się uczestnicy poprzednich edycji Portu Poetyckiego.

Trzecia część: przeznaczona jest na prezentację wierszy autorów, którzy zawinęli do Portu po raz pierwszy.

Dodatkowo każdego roku zapraszamy zespół muzyczny, malarzy, grafików, artystów, którzy zainteresowani są pokazaniem swojej twórczości.  Kuratorem wystaw portowych jest Małgorzata Południak.

więcej na :www.portpoetycki.pl

Szczegóły wkrótce.

ZAPRASZAMY

5 komentarzy:

 1. Port Poetycki, to impreza, którą mam co roku zaprogramowaną bez względu na datę. Zgłaszajcie się, bo warto. Klimatyczne miejsce, świetni ludzie, zawsze dobra poezja, sztuki plastyczne i muzyka. No i naprawdę doborowe towarzystwo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Magdo bardzo proszę o kontakt w sprawie Pani dokumentów zagubionych 09.05.2015 tel 607106930

   Usuń
 2. zgubiłam portfel ze wszystkim, Pani Monice i jej mężowi z serca ogromnie dziękuję! są jeszcze porządni i dobrzy ludzie na świecie. wszystko odzyskałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie, trzymaj się buziaku!

  OdpowiedzUsuń