Poeta to Atlantyk i lew w jednym. Gdy ten pierwszy nas pochłania, drugi nas pożera.
Jeśli ujdziemy kłom, nie ujdziemy falom.
Człowiek, który potrafi druzgotać iluzje, jest zarazem bestią i powodzią. - Virginia Woolf


01.07.2015

CALL FOR PAPERS: Rower (nie)miejski, (nie)holenderski - CZAS KULTURY ZAPRASZA
Jak rower wpływa na myślenie o przestrzeni, jak działa w kulturze materialności, jak jest społecznie skonstruowany? Jaką (r)ewolucję przeszedł na przestrzeni ostatniego stulecia i czy – oraz w jaki sposób – przyczynił się (i przyczynia) do emancypowania konkretnych grup społecznych? Czy jednoślad może stać się miejscem zbiorowej/indywidualnej pamięci, a także – czy istnieją jeszcze w ogóle mity cyklizmu? Jakie ślady rower pozostawia w sztukach pięknych, filmie, muzyce i w literaturze? I jak, last but not least, prezentuje się obecnie polityka rowerowa w różnych szerokościach geograficznych oraz jaka będzie jej przyszłość?

Zapraszamy do nadsyłania propozycji tekstów i wizualizacji.

Numer redagują: Katarzyna Kończal, Lucyna Marzec.

Propozycje publikacji należy przesłać do 31 sierpnia 2015 roku.Teksty o objętości nie przekraczającej 20 tysięcy znaków wraz z biogramem i streszczeniem w języku polskim prosimy nadsyłać na adres: redakcja@czaskultury.pl do 31 października 2015 roku.

 Instrukcje dla autorów (formatowanie tekstu itp.) można znaleźć na stronie http://czaskultury.pl/?mod=informacje 

Więcej na : https://www.facebook.com/notes/czas-kultury/call-for-papers-rower-niemiejski-nieholenderski/1084560868238098?fref=nfBrak komentarzy:

Prześlij komentarz