Poeta to Atlantyk i lew w jednym. Gdy ten pierwszy nas pochłania, drugi nas pożera.
Jeśli ujdziemy kłom, nie ujdziemy falom.
Człowiek, który potrafi druzgotać iluzje, jest zarazem bestią i powodzią. - Virginia Woolf


23.10.2016

odpowiedź Pani Ewy Iwanciów - pomysłodawczyni Tyskiej Zimy Poetyckiej


Szanowni Państwo,

nawiązując do listu otwartego p. Magdaleny Gałkowskiej i apelu popartego przez  wiele osób,  czuję się w obowiązku wyjaśnić co następuję.

Ze względu na  znaczącą reorganizację Teatru Małego od 1 września br.,  postanowiłam w październiku zakończyć pracę w instytucji,z którą związana byłam od 23 lat,  organizując  kilka ważnych imprez cyklicznych, wśród nich - od 2000 roku - Tyską Zimę Poetycką.
Na wiadomość o mej decyzji, jurorzy zaproszeni do XVII edycji  konkursu: Piotr Sommer, Barbara Klicka i Miłosz Biedrzycki wycofali swój udział, sugerując, że ponieważ nie wiadomo, jak potoczyłyby  się losy TZP, należy  konkurs i serię „Biblioteka Tyskiej Zimy Poetyckiej” w naturalny sposób zakończyć  na 2016 roku (wydanych zostało  dobrze ocenianych 16 tomów pokonkursowych).  Po konsultacji jeszcze  z kilkoma osobami związanymi z konkursem, przychyliłam się do tego zdania, bowiem  sama czuję ryzyko i obawę przez nieznanym ciągiem dalszym.

Nie chcąc narażać uznanego konkursu i osób, za sprawą których znakomicie zaistniał  w kraju na  niewiadomą, postanowiłam, że konkurs pod tą nazwą i w tej formule nie będzie kontynuowany.Decyzję tę podjęłam z ogromnym bólem serca, ale z pełną świadomością i rozwagą.

Za zainteresowanie i niezwykle ciepłę słowa  o konkursie dziękuję p. Magdalenie Gałkowskiej i wszystkim jej list popierającym. Dziękuję za wiele lat współpracy. Do zobaczenia „na szlaku”!

Z poważaniem

Ewa Iwanciów
1 komentarz:

  1. Decyzja Ewy jest jedyną słuszną decyzją w tej sytuacji, Teatr Mały przestał być twórczym teatrem, trzeba teraz znaleźć nowe miejsce i nowych życzliwych sponsorów aby rzecz kontynuować w pełnym wymiarze artystycznym, a wiec do spotkania "w drodze" Andrzej maria

    OdpowiedzUsuń